ACİL DURUM VE AFET YÖNETİMİ

/ 4 Eylül 2018 / 44 / yorumsuz
ACİL DURUM VE AFET YÖNETİMİ

ACİL DURUM VE AFET YÖNETİMİ

Programın Amacı:

Program, öğrencilerine genel acil durum ve afet yönetimi eğitimi verirken onları çözüm üretici ve iletişim becerileri güçlü bireyler olarak yetiştirerek, afet öncesi planlama, acil durumlarda güvenlik, tahliye konularında ve yasal uygulamalarda başarılı uzmanlar olarak yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Kişilik Özellikleri:

Bu bölümde; ciddi bir fiziki gücün gerekli olması nedeniyle fiziki yapısı uygun olan acil ve olağan dışı durumlarda sağlıklı karar verebilme yeteneğine sahip olmanız okuduğunuz bölümde sizin başarılı olmanızı sağlayacaktır. Yardımlaşma, titizlik, soğukkanlılık, insanlarla iyi iletişim kurabilme ve takım çalışmasına uygun olma gibi yetenekler de sizin seçeceğiniz bu bölümde başarınızı etkileyecektir.

İş Alanları:

 

  • Belediyelerde
  • 112 ambulans merkezlerinde
  • İtfaiyelerde
  • Üniversitelerde ilgili bölümlerde öğretim görevlisi olarak
  • İl Afet ve Acil Durum Müdürlüklerinde
  • Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüklerinde
Benzer Konular
AKTÜERYA-AKTÜERYA BİLİMLERİ
AKTÜERYA-AKTÜERYA BİLİMLERİ Programın Amacı: Bu programların amacı; sigorta sektöründe önemli oranda gereksinim duyulan aktüerlerin ve sosyal güvenlik kurumlarında çalışacak elemanların yetiştirilmesidir. Aktüerler; sigortacılık tekniği ile buna ait yatırım, finansman ve..
AİLE VE TÜKETİCİ BİLİMLERİ
AİLE VE TÜKETİCİ BİLİMLERİ Programın Amacı: Aile ve Tüketici Bilimleri programının amacı, konu alanı kişi ve ailelerin yaşam kalitesini yükseltmek olan, yetişkin eğitimi veren, tüke- ticinin faal korunmasına ve eğitimine..
AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI
AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI Nedir? Ağız ve diş sağlığı teknikeri, diş polikliniklerinde diş hekimine klinik yardımcısı olarak tüm klinik çalışmalarında yardımcı olan sağlık teknikeridir. Ağız ve diş sağlığı teknikeri diş..
AĞAÇ İŞLERİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ
AĞAÇ İŞLERİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ Kısaca: Ağaç işleri Endüstri mühendisliği, ham maddesi ağaç olan malzemenin işlenerek değerlendirilmesi, ağaçtan elde edilen ürünlerin tasarlanması ve buna ilişkin üretimin planlanması, ürünlerin kalite kontrolü alanında..
ADLİ BİLİŞİM MÜHENDİSLİĞİ
ADLİ BİLİŞİM MÜHENDİSLİĞİ Kısaca: Günümüz dünyasında internetin yaygınlaşması, kişisel bilgisayarlarla akıllı cihazların kullanım oranının artması ve kişisel bilgilerin sayısal ortamlarda depolanmasına paralel olarak, bu bilgilere yetkisiz erişmek isteyenlerin sayısı da..
ADALET
ADALET Kısaca: Adalet programının amacı hakim ve savcılara yardımcı elemanlar yetiştirmektir. Mezunlar, mahkemelerin yazı işleri müdürlüğü veya yardımcılığı; icra memurluğu veya yardımcılığı görevlerine atanmaktadırlar. Ayrıca infaz kurumlarında müdürlüğe kadar yükselebilen..